Produkte > CHEMI-CON > EKMM161VNN182MA35T
EKMM161VNN182MA35T
EKMM161VNN182MA35T Chemi-Con
KMMN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 138mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.5 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMM161VNN182MA35T Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 138mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.5 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMM161VNN182MA35T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMM161VNN182MA35T EKMM161VNN182MA35T Hersteller : Chemi-Con KMMN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1800UF 160V
Produkt ist nicht verfügbar
EKMM161VNN182MA35T EKMM161VNN182MA35T Hersteller : United Chemi-Con 34649083952d6c38524168-1100734.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1800UF 160V