Produkte > CHEMI-CON > EKMM161VNN332MA60T
EKMM161VNN332MA60T
EKMM161VNN332MA60T Chemi-Con
KMMN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 160V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 75mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.441" (62.00mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.63 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.945 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMM161VNN332MA60T Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 160V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 75mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.441" (62.00mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.63 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.945 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMM161VNN332MA60T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMM161VNN332MA60T EKMM161VNN332MA60T Hersteller : United Chemi-Con 34649083952d6c38524168-1100734.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 160volts 3300uF 35X60