Produkte > CHEMI-CON > EKMM161VSN122MP50T
EKMM161VSN122MP50T
EKMM161VSN122MP50T Chemi-Con
KMMN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.49 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.735 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMM161VSN122MP50T Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.49 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.735 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMM161VSN122MP50T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMM161VSN122MP50T EKMM161VSN122MP50T Hersteller : United Chemi-Con -346701.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1200uF 160 Volt