Produkte > CHEMI-CON > EKMM161VSN331MQ20S
EKMM161VSN331MQ20S
EKMM161VSN331MQ20S Chemi-Con
KMMN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 160V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 753mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.02 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.53 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMM161VSN331MQ20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 160V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 753mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.02 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.53 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMM161VSN331MQ20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMM161VSN331MQ20S EKMM161VSN331MQ20S Hersteller : Chemi-Con UNCH_S_Z0000002150_1-2524813.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 330uF 160 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
EKMM161VSN331MQ20S EKMM161VSN331MQ20S Hersteller : United Chemi-Con UNCH_S_Z0000002150_1-2524813.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 330uF 160 Volt