Produkte > CHEMI-CON > EKMM161VSN471MN35T
EKMM161VSN471MN35T
EKMM161VSN471MN35T Chemi-Con
KMMN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 160V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.787" Dia (20.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 529mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.34 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.01 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMM161VSN471MN35T Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 160V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.787" Dia (20.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 529mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.34 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.01 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMM161VSN471MN35T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMM161VSN471MN35T EKMM161VSN471MN35T Hersteller : Chemi-Con KMMN_e-2509020.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 160 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
EKMM161VSN471MN35T EKMM161VSN471MN35T Hersteller : United Chemi-Con KMMN_e-2509020.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 160 Volt