Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMM201VSN122MA35S
EKMM201VSN122MA35S
EKMM201VSN122MA35S United Chemi-Con
al-kmmlug-e-140701-594413.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1200uF 200 Volt
auf Bestellung 200 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMM201VSN122MA35S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 207mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.65 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.975 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMM201VSN122MA35S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMM201VSN122MA35S EKMM201VSN122MA35S Hersteller : Chemi-Con KMMN-e.PDF Description: CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 207mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.65 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.975 A @ 50 kHz