Produkte > CHEMI-CON > EKMM221VSN222MA60S
EKMM221VSN222MA60S
EKMM221VSN222MA60S Chemi-Con
KMMN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 220V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 113mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.441" (62.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 220 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.23 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.345 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMM221VSN222MA60S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 220V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 113mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.441" (62.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 220 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.23 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.345 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMM221VSN222MA60S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMM221VSN222MA60S EKMM221VSN222MA60S Hersteller : Chemi-Con KMMN_e-2509020.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 220volts 2200uF 35X60
Produkt ist nicht verfügbar
EKMM221VSN222MA60S EKMM221VSN222MA60S Hersteller : United Chemi-Con 34649083952d6c38524168-1100734.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 220volts 2200uF 35X60