Produkte > CHEMI-CON > EKMM401VSN121MQ25S
EKMM401VSN121MQ25S
EKMM401VSN121MQ25S Chemi-Con
KMMN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.072Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 730 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.0439 A @ 50 kHz
auf Bestellung 319 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMM401VSN121MQ25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 2.072Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 730 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.0439 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMM401VSN121MQ25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMM401VSN121MQ25S EKMM401VSN121MQ25S Hersteller : United Chemi-Con 34649083952d6c38524168-1100734.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 120uF 400 Volt