Produkte > CHEMI-CON > EKMM401VSN181MP45S
EKMM401VSN181MP45S
EKMM401VSN181MP45S Chemi-Con
KMMN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.381Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 980 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.4014 A @ 50 kHz
auf Bestellung 398 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMM401VSN181MP45S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.381Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 980 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.4014 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMM401VSN181MP45S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMM401VSN181MP45S EKMM401VSN181MP45S Hersteller : United Chemi-Con -346701.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 180uF 400 Volt