Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMM421VNN121MA20T
EKMM421VNN121MA20T
EKMM421VNN121MA20T United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.763Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 420 V
Ripple Current @ Low Frequency: 670 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 958.1 mA @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMM421VNN121MA20T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 2.763Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 420 V, Ripple Current @ Low Frequency: 670 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 958.1 mA @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMM421VNN121MA20T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMM421VNN121MA20T EKMM421VNN121MA20T Hersteller : United Chemi-Con 34649083952d6c38524168-1100734.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 120UF 420V