Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMQ161ELL100MHB5D
EKMQ161ELL100MHB5D
EKMQ161ELL100MHB5D United Chemi-Con
KMQLL-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10UF 20% 160V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 41 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 73.8 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMQ161ELL100MHB5D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10UF 20% 160V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 41 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 73.8 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMQ161ELL100MHB5D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMQ161ELL100MHB5D EKMQ161ELL100MHB5D Hersteller : United Chemi-Con al-kmq-e-140701-514736.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 160Volts 10uF 8X11