Produkte > CHEMI-CON > EKMQ201VSN182MA40S
EKMQ201VSN182MA40S
EKMQ201VSN182MA40S Chemi-Con
KMQN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.08 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.62 A @ 50 kHz
auf Bestellung 367 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMQ201VSN182MA40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.08 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.62 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMQ201VSN182MA40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMQ201VSN182MA40S EKMQ201VSN182MA40S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-346755.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1800uF 200 Volt