Produkte > CHEMI-CON > EKMQ350ELL101MF11D
EKMQ350ELL101MF11D
EKMQ350ELL101MF11D Chemi-Con
KMQLL_e-2509082.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35Volts 100uF 6X11
auf Bestellung 584 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMQ350ELL101MF11D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 150 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 225 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMQ350ELL101MF11D EKMQ350ELL101MF11D Hersteller : Chemi-Con KMQLL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 150 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 225 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1306 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 21
EKMQ350ELL101MF11D EKMQ350ELL101MF11D Hersteller : United Chemi-Con al-kmq-e-140701-514736.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 35Volts 100uF 6X11