Produkte > CHEMI-CON > EKMQ350ELL102MK20S
EKMQ350ELL102MK20S
EKMQ350ELL102MK20S Chemi-Con
Chemi-Con_KMQLL_e.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35VDC 1000uF Tol 20% 12.5x20mm AEC-Q200
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMQ350ELL102MK20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 810 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.215 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMQ350ELL102MK20S EKMQ350ELL102MK20S Hersteller : Chemi-Con KMQLL-e.PDF Description: CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 810 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.215 A @ 100 kHz
auf Bestellung 905 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
EKMQ350ELL102MK20S EKMQ350ELL102MK20S Hersteller : United Chemi-Con KMQLL_e-2509082.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 35 Volt