Produkte > CHEMI-CON > EKMQ350ELL222ML25S
EKMQ350ELL222ML25S
EKMQ350ELL222ML25S Chemi-Con
Chemi_Con_KMQLL_e-3313656.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35VDC 2200uF Tol 20% 16x25mm AEC-Q200
auf Bestellung 324 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMQ350ELL222ML25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.26 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.3608 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMQ350ELL222ML25S EKMQ350ELL222ML25S Hersteller : United Chemi-Con KMQLL_e-2509082.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200UF 35V
auf Bestellung 396 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKMQ350ELL222ML25S EKMQ350ELL222ML25S Hersteller : Chemi-Con KMQLL-e.PDF Description: CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.26 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.3608 A @ 100 kHz