Produkte > CHEMI-CON > EKMQ350ELL682MM40S
EKMQ350ELL682MM40S
EKMQ350ELL682MM40S Chemi-Con
Chemi-Con_KMQLL_e.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35VDC 6800uF Tol 20% 18x40mm AEC-Q200
auf Bestellung 200 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMQ350ELL682MM40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.16 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMQ350ELL682MM40S EKMQ350ELL682MM40S Hersteller : United Chemi-Con KMQLL_e-2509082.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35Volts 6800uF 18X40
auf Bestellung 250 Stücke:
Lieferzeit 276-280 Tag (e)
Anzahl Preis
EKMQ350ELL682MM40S EKMQ350ELL682MM40S Hersteller : Chemi-Con KMQLL-e.PDF Description: CAP ALUM 6800UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.16 A @ 100 kHz