Produkte > CHEMI-CON > EKMQ350VSN153MR35S
EKMQ350VSN153MR35S
EKMQ350VSN153MR35S Chemi-Con
al_all_e.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 15000uF 35 Volt
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMQ350VSN153MR35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.78 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.0824 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMQ350VSN153MR35S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMQ350VSN153MR35S EKMQ350VSN153MR35S Hersteller : United Chemi-Con KMQN-e.PDF Description: CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.78 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.0824 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
EKMQ350VSN153MR35S EKMQ350VSN153MR35S Hersteller : United Chemi-Con KMQLL_e-2509082.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 15000uF 35 Volt