Produkte > CHEMI-CON > EKMQ351ELL101MMN3S
EKMQ351ELL101MMN3S
EKMQ351ELL101MMN3S Chemi-Con
KMQLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 350V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 375 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 562.5 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMQ351ELL101MMN3S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 350V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 375 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 562.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMQ351ELL101MMN3S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMQ351ELL101MMN3S EKMQ351ELL101MMN3S Hersteller : Chemi-Con Chemi-Con_KMQLL_e.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 350VDC 100uF Tol 20% 18x31.5mm AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
EKMQ351ELL101MMN3S EKMQ351ELL101MMN3S Hersteller : United Chemi-Con KMQLL_e-2509082.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 350Volts 100uF 18X35