Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMQ351VSN121MP25S
EKMQ351VSN121MP25S
EKMQ351VSN121MP25S United Chemi-Con
KMQN-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 350V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 750 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.0725 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMQ351VSN121MP25S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 350V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 750 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.0725 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMQ351VSN121MP25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMQ351VSN121MP25S EKMQ351VSN121MP25S Hersteller : United Chemi-Con -346755.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 120uF 350 Volt