Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMQ401ELL2R2MHB5D
EKMQ401ELL2R2MHB5D
EKMQ401ELL2R2MHB5D United Chemi-Con
al-kmq-e-140701-514736.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 400Volts 2.2uF 8X11
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMQ401ELL2R2MHB5D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 2.2 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 27 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 67.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKMQ401ELL2R2MHB5D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMQ401ELL2R2MHB5D EKMQ401ELL2R2MHB5D Hersteller : Chemi-Con KMQLL-e.PDF Description: CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 2.2 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 27 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 67.5 mA @ 100 kHz