Produkte > CHEMI-CON > EKMQ401VSN331MA30S
EKMQ401VSN331MA30S
EKMQ401VSN331MA30S Chemi-Con
KMQN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.44 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.0592 A @ 50 kHz
auf Bestellung 165 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMQ401VSN331MA30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.44 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.0592 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMQ401VSN331MA30S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMQ401VSN331MA30S EKMQ401VSN331MA30S Hersteller : United Chemi-Con -346755.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 330uF 400 Volt