Produkte > CHEMI-CON > EKMR201VSN122MR35S
EKMR201VSN122MR35S
EKMR201VSN122MR35S Chemi-Con
KMRN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 200V POLAR
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm)
Capacitance: 1.2 mF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.23 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.345 A @ 50 kHz
auf Bestellung 330 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMR201VSN122MR35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 200V POLAR, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm), Capacitance: 1.2 mF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.23 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.345 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMR201VSN122MR35S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMR201VSN122MR35S EKMR201VSN122MR35S Hersteller : Chemi-Con KMRN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200Volts 1200uF 20% Tol.
Produkt ist nicht verfügbar
EKMR201VSN122MR35S EKMR201VSN122MR35S Hersteller : United Chemi-Con 185414045951fbc15009aa9.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200Volts 1200uF 20% Tol.