Produkte > CHEMI-CON > EKMR201VSN152MQ50S
EKMR201VSN152MQ50S
EKMR201VSN152MQ50S Chemi-Con
KMRN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 200V POLAR
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm)
Capacitance: 1.5 mF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.94 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.41 A @ 50 kHz
auf Bestellung 380 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMR201VSN152MQ50S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 200V POLAR, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm), Capacitance: 1.5 mF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.94 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.41 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMR201VSN152MQ50S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMR201VSN152MQ50S EKMR201VSN152MQ50S Hersteller : United Chemi-Con 185414045951fbc15009aa9.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200Volts 1500uF 20% Tol.