Produkte > CHEMI-CON > EKMR201VSN222MA40S
EKMR201VSN222MA40S
EKMR201VSN222MA40S Chemi-Con
KMRN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 200V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm)
Capacitance: 2.2 mF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.92 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.38 A @ 50 kHz
auf Bestellung 256 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMR201VSN222MA40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 200V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm), Capacitance: 2.2 mF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.92 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.38 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMR201VSN222MA40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMR201VSN222MA40S EKMR201VSN222MA40S Hersteller : United Chemi-Con 185414045951fbc15009aa9.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200Volts 2200uF 20% Tol.