Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMR201VSN222MR50S
EKMR201VSN222MR50S
EKMR201VSN222MR50S United Chemi-Con
KMRN_e-2509085.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200Volts 2200uF 20% Tol.
auf Bestellung 387 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMR201VSN222MR50S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.31 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.965 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMR201VSN222MR50S EKMR201VSN222MR50S Hersteller : Chemi-Con KMRN-e.PDF Description: CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.31 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.965 A @ 50 kHz
auf Bestellung 103 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EKMR201VSN222MR50S EKMR201VSN222MR50S Hersteller : Chemi-Con KMRN_e.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200Volts 2200uF 20% Tol.