Produkte > CHEMI-CON > EKMR201VSN561MQ25S
EKMR201VSN561MQ25S
EKMR201VSN561MQ25S Chemi-Con
KMRN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 200V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.083" (27.50mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.56 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.34 A @ 50 kHz
auf Bestellung 395 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMR201VSN561MQ25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 200V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.083" (27.50mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.56 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.34 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMR201VSN561MQ25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMR201VSN561MQ25S EKMR201VSN561MQ25S Hersteller : Chemi-Con KMRN_e-2509085.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200Volts 560uF 20% Tol.
Produkt ist nicht verfügbar
EKMR201VSN561MQ25S EKMR201VSN561MQ25S Hersteller : United Chemi-Con KMRN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200Volts 560uF 20% Tol.