Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMR351VSN122MA50S
EKMR351VSN122MA50S
EKMR351VSN122MA50S United Chemi-Con
KMRN_e-2509085.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 350Volts 1200uF 20% Tol.
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 241-245 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMR351VSN122MA50S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1.2MF 20% 350V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.2 mF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.86 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.0898 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMR351VSN122MA50S EKMR351VSN122MA50S Hersteller : Chemi-Con KMRN-e.PDF Description: CAP ALUM 1.2MF 20% 350V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.2 mF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.86 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.0898 A @ 50 kHz
auf Bestellung 211 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EKMR351VSN122MA50S EKMR351VSN122MA50S Hersteller : Chemi-Con KMRN_e-2509085.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 350Volts 1200uF 20% Tol.