Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMR3B1VSN821MR45S
EKMR3B1VSN821MR45S
EKMR3B1VSN821MR45S United Chemi-Con
KMRN-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 315V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 315 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.31 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.3033 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMR3B1VSN821MR45S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 315V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 315 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.31 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.3033 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMR3B1VSN821MR45S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMR3B1VSN821MR45S EKMR3B1VSN821MR45S Hersteller : United Chemi-Con KMRN_e-2509085.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 315Volts 820uF 20% Tol.