Produkte > CHEMI-CON > EKMR451VQD681MA50W
EKMR451VQD681MA50W
EKMR451VQD681MA50W Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.36 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.3748 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMR451VQD681MA50W Chemi-Con
Description: CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.36 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.3748 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMR451VQD681MA50W
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMR451VQD681MA50W EKMR451VQD681MA50W Hersteller : Chemi-Con United-Chemi-Con-794828.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 680uF 450 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
EKMR451VQD681MA50W EKMR451VQD681MA50W Hersteller : United Chemi-Con al-kmrlug-e-140701-515428.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 680uF 450 Volt