Produkte > CHEMI-CON > EKMR451VSN471MA35S
EKMR451VSN471MA35S
EKMR451VSN471MA35S Chemi-Con
KMRN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.77 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.5311 A @ 50 kHz
auf Bestellung 221 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMR451VSN471MA35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.77 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.5311 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMR451VSN471MA35S EKMR451VSN471MA35S Hersteller : United Chemi-Con KMRN_e-2509085.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450Volts 470uF 20% Tol.
auf Bestellung 203 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKMR451VSN471MA35S EKMR451VSN471MA35S Hersteller : Chemi-Con KMRN_e.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450Volts 470uF 20% Tol.