Produkte > CHEMI-CON > EKMS161VSN332MA50T
EKMS161VSN332MA50T
EKMS161VSN332MA50T Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 160V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.1 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMS161VSN332MA50T Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 160V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.1 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMS161VSN332MA50T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMS161VSN332MA50T EKMS161VSN332MA50T Hersteller : United Chemi-Con al-kmslug-e-140701-514743-1210906.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 3300uF 160 Volt