Produkte > CHEMI-CON > EKMS181VSN561MQ25S
EKMS181VSN561MQ25S
EKMS181VSN561MQ25S Chemi-Con
KMSN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 180V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.083" (27.50mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 180 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.67 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.505 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMS181VSN561MQ25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 180V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.083" (27.50mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 180 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.67 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.505 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMS181VSN561MQ25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMS181VSN561MQ25S EKMS181VSN561MQ25S Hersteller : United Chemi-Con al-kmslug-e-140701-514743-1210906.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 180Volts 560uF 20% Tol.