Produkte > CHEMI-CON > EKMS201VSN182MR50S
EKMS201VSN182MR50S
EKMS201VSN182MR50S Chemi-Con
KMSN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm)
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.72 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.58 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMS201VSN182MR50S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm), Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.72 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.58 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMS201VSN182MR50S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMS201VSN182MR50S EKMS201VSN182MR50S Hersteller : United Chemi-Con al-kmslug-e-140701-514743-1210906.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200Volts 1800uF 20% Tol.