Produkte > CHEMI-CON > EKMS201VSN821MQ35T
EKMS201VSN821MQ35T
EKMS201VSN821MQ35T Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.17 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.255 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMS201VSN821MQ35T Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.17 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.255 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMS201VSN821MQ35T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMS201VSN821MQ35T EKMS201VSN821MQ35T Hersteller : United Chemi-Con al-kmslug-e-140701-514743-1210906.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 820uF 200 Volt