Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMS3B1VSN122MA50S
EKMS3B1VSN122MA50S
EKMS3B1VSN122MA50S United Chemi-Con
United-Chemi-Con-1815253.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 315Volts 1200uF 20% Tol.
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMS3B1VSN122MA50S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 315V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm), Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 315 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.25 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.6475 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMS3B1VSN122MA50S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMS3B1VSN122MA50S EKMS3B1VSN122MA50S Hersteller : Chemi-Con KMSN-e.PDF Description: CAP ALUM 1200UF 20% 315V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm)
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 315 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.25 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.6475 A @ 50 kHz