Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMS401VSN151MP30S
EKMS401VSN151MP30S
EKMS401VSN151MP30S United Chemi-Con
KMSN_e-2509155.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400Volts 150uF 20% Tol.
auf Bestellung 101 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMS401VSN151MP30S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.280" (32.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 900 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.287 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMS401VSN151MP30S EKMS401VSN151MP30S Hersteller : Chemi-Con KMSN_e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400Volts 150uF 20% Tol.
auf Bestellung 63 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKMS401VSN151MP30S EKMS401VSN151MP30S Hersteller : Chemi-Con KMSN-e.PDF Description: CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.280" (32.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 900 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.287 A @ 50 kHz