Produkte > CHEMI-CON > EKMS401VSN181MQ25S
EKMS401VSN181MQ25S
EKMS401VSN181MQ25S Chemi-Con
KMSN_e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400Volts 180uF 20% Tol.
auf Bestellung 208 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMS401VSN181MQ25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.083" (27.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 990 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.4157 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMS401VSN181MQ25S EKMS401VSN181MQ25S Hersteller : Chemi-Con KMSN-e.PDF Description: CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.083" (27.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 990 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.4157 A @ 50 kHz
auf Bestellung 198 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EKMS401VSN181MQ25S EKMS401VSN181MQ25S Hersteller : United Chemi-Con KMSN_e-2509155.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400Volts 180uF 20% Tol.