Produkte > CHEMI-CON > EKMS401VSN561MA35S
EKMS401VSN561MA35S
EKMS401VSN561MA35S Chemi-Con
KMSN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400Volts 560uF 20% Tol.
auf Bestellung 158 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMS401VSN561MA35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.05 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.9315 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMS401VSN561MA35S EKMS401VSN561MA35S Hersteller : Chemi-Con KMSN-e.PDF Description: CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.05 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.9315 A @ 50 kHz
auf Bestellung 399 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EKMS401VSN561MA35S EKMS401VSN561MA35S Hersteller : United Chemi-Con KMSN_e-2509155.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 400Volts 560uF 20% Tol.