Produkte > CHEMI-CON > EKMS451VSN121MP35S
EKMS451VSN121MP35S
EKMS451VSN121MP35S Chemi-Con
KMSN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 830 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.1869 A @ 50 kHz
auf Bestellung 400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMS451VSN121MP35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm), Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 830 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.1869 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMS451VSN121MP35S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMS451VSN121MP35S EKMS451VSN121MP35S Hersteller : United Chemi-Con al-kmslug-e-140701-514743-1210906.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450Volts 120uF 20% Tol.