Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMS551VSN121MP50S
EKMS551VSN121MP50S
EKMS551VSN121MP50S United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SNAP-IN GEN PUR 105C
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 550 V
Ripple Current @ Low Frequency: 930 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.3299 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMS551VSN121MP50S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SNAP-IN GEN PUR 105C, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 550 V, Ripple Current @ Low Frequency: 930 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.3299 A @ 50 kHz.