Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKMS551VSN820MP35S
EKMS551VSN820MP35S
EKMS551VSN820MP35S United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SNAP-IN GEN PUR 105C
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.378" (35.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 550 V
Ripple Current @ Low Frequency: 720 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.0296 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMS551VSN820MP35S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SNAP-IN GEN PUR 105C, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.378" (35.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 82 µF, Voltage - Rated: 550 V, Ripple Current @ Low Frequency: 720 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.0296 A @ 50 kHz.