Produkte > CHEMI-CON > EKMT451VSN561MA50S
EKMT451VSN561MA50S
EKMT451VSN561MA50S Chemi-Con
KMTN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.85 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.0755 A @ 50 kHz
auf Bestellung 265 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMT451VSN561MA50S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.85 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.0755 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMT451VSN561MA50S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMT451VSN561MA50S EKMT451VSN561MA50S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1947904.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 450Volts 560uF 35X50