Produkte > CHEMI-CON > EKMW401VSN681MA35S
EKMW401VSN681MA35S
EKMW401VSN681MA35S Chemi-Con
KMWN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm)
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.717 A @ 50 kHz
auf Bestellung 263 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMW401VSN681MA35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm), Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.717 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMW401VSN681MA35S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMW401VSN681MA35S EKMW401VSN681MA35S Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0010886945_1-2524701.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400Volts 680uF 35X35