Produkte > CHEMI-CON > EKMW401VSN821MA40S
EKMW401VSN821MA40S
EKMW401VSN821MA40S Chemi-Con
KMWN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm)
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.16 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.0888 A @ 50 kHz
auf Bestellung 390 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMW401VSN821MA40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm), Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.16 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.0888 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMW401VSN821MA40S EKMW401VSN821MA40S Hersteller : Chemi-Con KMWN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400Volts 820uF 35X40
auf Bestellung 182 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKMW401VSN821MA40S EKMW401VSN821MA40S Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0010886945_1-2524701.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 400Volts 820uF 35X40