Produkte > CHEMI-CON > EKMW421VSN561MA35S
EKMW421VSN561MA35S
EKMW421VSN561MA35S Chemi-Con
KMWN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 420V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 420 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.85 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.6455 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMW421VSN561MA35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 420V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 420 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.85 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.6455 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMW421VSN561MA35S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMW421VSN561MA35S EKMW421VSN561MA35S Hersteller : Chemi-Con NIPC_S_A0010886945_1-2524701.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 420Volts 560uF 35X35
Produkt ist nicht verfügbar
EKMW421VSN561MA35S EKMW421VSN561MA35S Hersteller : United Chemi-Con al-kmwlug-e-140701-514712.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 420Volts 560uF 35X35