Produkte > CHEMI-CON > EKMW451VSN271MQ40S
EKMW451VSN271MQ40S
EKMW451VSN271MQ40S Chemi-Con
KMWN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.36 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.9448 A @ 50 kHz
auf Bestellung 345 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMW451VSN271MQ40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.36 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.9448 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote EKMW451VSN271MQ40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMW451VSN271MQ40S EKMW451VSN271MQ40S Hersteller : United Chemi-Con al-kmwlug-e-140701-514712.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450Volts 270uF 25X40