Produkte > CHEMI-CON > EKMZ421VSN561MR40S
EKMZ421VSN561MR40S
EKMZ421VSN561MR40S Chemi-Con
ucc_KMZ.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 560uF 420V 20% 30X40
auf Bestellung 301 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMZ421VSN561MR40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 420V SNAP TH, Packaging: Box, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 420 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.96 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.803 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMZ421VSN561MR40S EKMZ421VSN561MR40S Hersteller : Chemi-Con KMZN-e.PDF Description: CAP ALUM 560UF 20% 420V SNAP TH
Packaging: Box
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 420 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.96 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.803 A @ 50 kHz
auf Bestellung 439 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKMZ421VSN561MR40S EKMZ421VSN561MR40S Hersteller : United Chemi-Con ucc_KMZ-1210940.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 560uF 420V 20% 30X40