Produkte > CHEMI-CON > EKMZ451VSN391MQ45S
EKMZ451VSN391MQ45S
EKMZ451VSN391MQ45S Chemi-Con
KMZN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP TH
Packaging: Box
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.870" (47.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.67 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.388 A @ 50 kHz
auf Bestellung 270 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMZ451VSN391MQ45S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP TH, Packaging: Box, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.870" (47.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.67 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.388 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMZ451VSN391MQ45S EKMZ451VSN391MQ45S Hersteller : Chemi-Con ucc_KMZ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 390uF 450V 20% 25.4X45
auf Bestellung 262 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKMZ451VSN391MQ45S EKMZ451VSN391MQ45S Hersteller : United Chemi-Con ucc_KMZ-1210940.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 390uF 450V 20% 25.4X45