Produkte > CHEMI-CON > EKMZ451VSN471MQ55S
EKMZ451VSN471MQ55S
EKMZ451VSN471MQ55S Chemi-Con
KMZN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH
Packaging: Box
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.264" (57.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.91 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.731 A @ 50 kHz
auf Bestellung 113 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKMZ451VSN471MQ55S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH, Packaging: Box, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.264" (57.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.91 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.731 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKMZ451VSN471MQ55S EKMZ451VSN471MQ55S Hersteller : Chemi-Con ucc_KMZ-1210940.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 450V 20% 25.4X55
auf Bestellung 139 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKMZ451VSN471MQ55S EKMZ451VSN471MQ55S Hersteller : United Chemi-Con ucc_KMZ-1210940.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 450V 20% 25.4X55