Produkte > CHEMI-CON > EKRG100ELL222MK15S
EKRG100ELL222MK15S
EKRG100ELL222MK15S Chemi-Con
KRGLL_e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200uF 10 Volt
auf Bestellung 984 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKRG100ELL222MK15S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 690 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 745.2 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKRG100ELL222MK15S EKRG100ELL222MK15S Hersteller : Chemi-Con KRGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 690 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 745.2 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 922 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
EKRG100ELL222MK15S EKRG100ELL222MK15S Hersteller : United Chemi-Con KRGLL_e-2509063.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200uF 10 Volt